Spoločné nastavenie programu
Vstup do programu

Po úspešnom nainštalovaní programu máte dve možnosti ako spustiť program.

  1. Program sa spustí v móde DEMO bez toho, aby od Vás požadoval prihlasovacie meno alebo heslo. Má viacero obmedzení a zakázaných funkcií, ktoré Vám budú sprístupnené po jeho zakúpení.
  2. Ak chcete používať program v plnom rozsahu, bez obmedzení, máte možnosť program zaregistrovať. V okne Registrácia programu je potrebné vyplniť základné údaje o Vašej firme a doplniť registračnú protihodnotu, ktorú získate na Obchodnom oddelení Datalock a.s.
  3. Po vyplnení údajov o registrácii v okne Registračné parametre program od Vás vyžaduje prihlásenie. Vyplnením mena prvého používateľa sa program spustí.
  4. Po úspešnom vstupe do programu sa otvorí okno Pomocníka s témou Skôr ako začnete. Tu sa oboznámite s doporučeným postupom, ako začať pracovať s programom Datalock /W. Je to stručný popis krokov, ktoré je potrebné vykonať po nainštalovaní programu a činností, ktoré treba nastaviť pred začatím práce s programom.
  5. Podrobný popis jednotlivých nastavení sa nachádza aj v Používateľskej príručke, ktorá je súčasťou inštalačného programu.
  6. Uzatvorením okna Pomocník sa otvorí okno Sprievodca nastavením. Okno Sprievodca nastavením je Váš sprievodca základným nastavením programu. Ponúka Vám možnosť zadať základné údaje potrebné pre správny chod programu v logickej a časovej postupnosti, skontrolovať si stav údajov vo voľbe Detaily a vytlačiť si celkový protokol o nastavení programu.

Spoločné nastavenie programov

Pohodlnosť pri práci, zabezpečuje nastaviteľné užívateľské prostredie ako: hlásenia o chybách, otázky pri zápise údajov, popis jednotlivých operácií a ďalšie.

Základom programu sú číselníky, niektoré už nastavené pri inštalácií. Číselníkové údaje sa používajú pri vystavovaní dokladov. Základnými číselníkmi sú firmy, osoby, organizačná štruktúra, ekonomické objekty, kurzový lístok, účtový rozvrh.

Spoločné nastavenia

Voľby programu:

Mandanti (Program >> Nastavenie >> Umiestnenie súborov)
Používatelia (Program >> Používateľ >> Používatelia)
Po prvotnej inštalácii je databáza používateľov prázdna.
Po vstup do programu je potrebné zadať meno a heslo, ktoré sa zapíšu do databázy používateľov.
Je možné obmedziť prístup k agendám pre jednotlivých používateľov: (zakázané agendy, zakázané akcie v dokumentových oknách, zakázané akcie v aplikačných oknách).
Parametre vlastnej firmy (Program >> Nastavenie >> Vlastná firma)
Zadefinovanie vlastnej firmy, základných údajov (adresa, bankové účty, kontaktné osoby...).

Nastavenie používateľsky závislých parametrov

Voľby programu :

Nastavenie prostredia (Program >> Nastavenie >> Prostredie): zobrazovanie otázky „Zapísať zmeny“ pri vybraných činnostiach, obnova okien, počet ponúkaných okien, nastavenie panela s nástrojmi.

Nastavenie strany (Program >> Nastavenie strany): definovanie a výber formátu papiera.

Nastavenie tlače (Program >> Nastavenie tlače): definovanie a výber tlačiarne.

Nastavenie zálohovania (Program >> Zálohovanie) : definovanie zálohovania, zálohovanie celého systému.

Aktuality

27.1.2006 o 13:40
Zabezpečovacia ústredňa hovoriaca česky
Nová generacia ústredni EZS rady Easy Series je určena predovšetkým pre rodinné domy, domácnosti a menšie obchody.

04.11.2005 o 10:20
Aspire 1650
Na slovenský trh je v týchto dňoch uvádzaný nový produktový rad Aspire 1650 s mobilnou technológiou Intel® Centrino™, 8-článkovou batériou s dlhou výdržou, širokouhlým displejom Acer CrystalBrite, výkonnými konfiguráciami, základnými portami (3x USB 2.0 a S/PDIF), grafickým čipom ATI MOBILITY™ RADEON® X300 64 alebo 128 MB VRAM a - veľmi nízkou cenou.

04.11.2005 o 10:19
Acer CR-8530
8 MPx fotoaparát Acer CR-8530 získal prestížne ocenenie Chip tip a PC Magazine Editor\'s Choice.

04.11.2005 o 10:19
Zníženie cien
plošné zníženie cien komponentov BOSCH a Computar/Ganz - výrazné zníženie cien digitálnych záznamníkov Mitsubishi + nový model DX-TL 5000E

04.11.2005 o 10:19
BRAVE je najrýchlejšie
V teste časopisu PC REVUE č. 8 sa ako počítač, ktorý najrýchlejšie spracováva viac úloh súčastne na prvom mieste umiestnil počítač BRAVE s procesorom Intel P4 3.2 GHz s technológiou Hyper-Threading.

Created by rollyweb.sk